Kuidas Androidis arendaja valikuid lubada

 

Enne kui selgitan üksikasjalikult, kuidas Androidis arendaja valikuid lubada, lubage mul lühidalt illustreerida selle toimingu potentsiaali ja ettevaatusabinõusid, mida peaksite nende jätkamisel ja aktiveerimisel kasutama.

 

Te peaksite tegelikult teadma, et arendaja valikud on äärmiselt kasulikud nutitelefoni maksimaalseks kohandamiseks ja mõnede "täpsemate" toimingute tegemiseks, kustutatud andmete taastamiseks, kuid need seavad telefoni süsteemi konfiguratsioonide muutmise tõttu võimalikele ohtudele.

Arendaja valikute aktiveerimise toiming on iseenesest ohutu ja sellega ei kaasne mingeid riske, kuid tuleb olla ettevaatlik, et mitte lukustamata funktsioone valesti kasutada: kuigi paljud valikud on kahjutud ja põhjustavad täiesti tühiseid probleeme (mille saab lahendada nende uuesti desaktiveerimisega), muudavad teised funktsioonid operatsioonisüsteemi toimimist invasiivselt, muutes selle potentsiaalselt aeglaseks, ebastabiilseks või ebaturvaliseks.

 

Seetõttu soovitan teil selle menüü valikute kallal töötada ainult siis, kui teate, mida teete, või kui järgite mõnda üksikasjalikku ja usaldusväärset juhendit; Samuti proovige mitte muuta valikuid, milles te pole kindel, ja teavitage end alati võimalikult palju nende muudatuste mõjust: mõnikord võib lihtne Google'i otsing kahtlused hajutada.

See tähendab, et enamikul juhtudel tuleb arendaja valikud aktiveerida, koputades Androidi seadetes teatud üksust korduvalt. Seetõttu avage viimane, puudutades avakuval või seadme sahtlis olevat hammasratta sümbolit, seejärel leidke jaotis Teave telefoni/tahvelarvuti kohta (või Teave telefoni/tahvelarvuti kohta) ja puudutage seda.

 

Lõpuks leidke teile pakutud ekraanilt valik Järjenumber ja koputage seda 7 järjestikust korda, kuni näete üksust, mis teavitab teid arendusseadete aktiveerimisest; kui puudutate kõnealust üksust, saate selliseid sõnumeid nagu Olete nüüd [x] sammu kaugusel arendusseadete aktiveerimisest, mis näitavad järelejäänud puudutuste arvu.

Pärast seda toimingut muutub nähtavaks arendusvalikute menüü, mille saab avada Androidi jaotisest Seaded > Süsteem > Arendaja valikud; Pidage meeles, et kui töö on lõpetatud, saate selle uuesti peita, liigutades lüliti Kasuta arendaja valikuid asendisse VÄLJAS.

 

Pidage meeles, et olenevalt teie seadmes töötavast Androidi versioonist võivad ekraanil kuvatavad menüüelemendid seni räägitust pisut erineda; Näitena lubage mul selgitada, kuidas mõne tuntud tootja levitatavates nutitelefonides arendusvõimalusi lubada.

 

Kuidas Samsungis arendaja valikuid lubada

 

Kui teil on Samsungi nutitelefon/tahvelarvuti, saate arendaja valikute menüü väga lihtsalt lubada. Pärast seadme Seadete avamist minge menüüsse Teave telefoni/Teave tahvelarvuti kohta (asub allosas), puudutage Tarkvarateabe sõnastust ja koputage 7 järjestikust järge versiooni sõnastust.

Siinkohal sisestage seadme PIN-kood, kood või avamismuster ja vajutage nuppu Jätka, et lubada arendaja valikud: protseduuri õnnestumise kinnitamiseks peaksite ekraani allosas nägema väikest teadet. Arendaja valikute menüü asub operatsioonisüsteemi jaotise Seaded allosas; selle desaktiveerimiseks avage see ja liigutage hoob, mis vastab sõnastusele Enabled asendisse OFF.

 

Kuidas lubada Xiaomi arendaja valikud

 

Liigume nüüd edasi Xiaomi seadmete juurde: arendaja valikute menüü lubamiseks avage esmalt operatsioonisüsteemi sätted, seejärel puudutage üksust System Info ja leidke uuel avaneval paneelil üksus MIUI versioon (või MIUI versioon ([variandi] jaoks). Arendaja valikute aktiveerimiseks tehke sellel 7 järjestikust puudutust: kui kõik peaks nüüd hüpikakna alumisel ekraanil sujuvalt minema), arendaja.

Siinkohal pole vaja teha muud, kui siseneda arendaja valikute menüüsse: naaske Androidi seadete avakuvale, valige üksus Täiendavad sätted ja avage ekraani allosas asuv menüü Arendaja valikud. Kui olete oma töö lõpetanud, ärge unustage arendaja valikuid deaktiveerida, liigutades üksusele Arendaja valikud vastava hoova asendisse VÄLJAS.

Märkus: samu samme saate kasutada ka HUAWEI arendaja valikute aktiveerimiseks, kuna kahe seadme menüüd on üksteisega väga sarnased.